İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

1 TB Ücretsiz Cloud veren Dubox’ın adı değişti > Terabox oldu!

Öncelikle yeni bir haberle başlayalım. 1 TB ücretsiz cloud hizmeti veren Dubox isim değişikliğine giderek Terabox adını aldı.

Bulut Depolama pazarı şu anda patlama yaşıyor!

Bulut hizmetlerine giren birçok popüler dijital şirketi ve hatta gerçekten heyecan verici tekliflerle gelen yeni oyuncuları fark etmiş olmalısınız!

Çok fazla dikkat çeken böylesi bir acemi , ÜCRETSİZ olarak devasa bir 1 TB bulut alanı sunan Dubox Bulut Depolama’dır ! Buna inanabiliyor musun? Oh, ben bile yapamadım!

İşte tam da bu yüzden test etmeye karar verdim ve bugün Dubox Bulut Depolama İncelemesi ile buradayım !

Bu inceleme makalesinde, daha derine ineceğiz ve Dubox’un, Artılarını ve Eksilerini ve kullanmaya değer olup olmadığını ilginç özelliklerini keşfedeceğiz!

Dubox Storage’ın ana planının ne olduğunu bilmek ister misiniz? Böylesine devasa bir bulut alanını ücretsiz olarak sunmanın ardındaki sebepler nelerdir? Gerçek mi Yoksa bu bir aldatmaca mı?

Merak etmeyi bırakalım ve şimdiden başlayalım!

Dubox Bulut Depolama İncelemesi 

Video formatını sevenler için bu Dubox İnceleme Videosunu Hintçe olarak izleyebilirsiniz.https://www.youtube.com/embed/9nFQ4LGUaoI?feature=oembed

Avantajlar

1) 1 TB Boş Alan

Dubox’un bu kadar çok insanı çekmesinin en büyük nedeni budur! Tamamen ücretsiz, devasa bir 1 TB alan sağlıyorlar .

Ancak, bir sorun var! Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

2) Temel Paylaşım Seçenekleri

Dubox, verilerinizi bağlantılar aracılığıyla başkalarıyla paylaşma olanağı sunar.

dubox paylaşım seçenekleri

Başkalarıyla herhangi bir içeriği paylaşırken, bağlantı geçerliliğini 1 gün, 7 gün veya 30 gün olarak ayarlayabilirsiniz, bu sürenin sonunda bağlantı sona erer.

3) Otomatik Yedeklemeler

Sen edebilirsiniz otomatik görüntü dosyalarını yedeklemek Dubox Mobil uygulamasını kullanarak. 

dubox otomatik yedeklemeleri

Yedeklemek istediğiniz albümleri seçin ve seçilen klasörlerinize yeni resimler eklendikçe otomatik olarak yedeklemeyi güncellemeye devam edecektir.

4) İyi Kullanıcı Arayüzü

Dubox’un kullanıcı arayüzünü çok düzgün, basit ve kullanımı kolay buldum! 

5) İyi Hız 

Dubox’u uzun bir süre kullandım ve veri yüklerken herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

hız

Dürüst olmak gerekirse hız oldukça iyi! 

Dezavantajları

1) Menşei

Dubox şirket geliyor POPIN sahibi olduğu şirket, Baidu . Eğer farkında değilseniz, Baidu Çinli bir arama motorudur. 

Hmm, eğer durum buysa, Dubox’a Çinli bir şirket demek yanlış olmaz . Ve Çin şirketlerinden kilometrelerce uzak durmalıyız. 

2) Gizlilik Politikası

Biz üzerinde bakarsak Gizlilik Dubox nedeniyle, onun kullanıcının bilgilerinin çok şey toplar olduğunu görebilirsiniz. 

dubox gizlilik politikası

Bununla birlikte, tüm bu verileri toplamak için uygun nedenler de sağlar! Öncelikli ilgi alanımız Kullanıcı Materyalidir.

Kullanıcı Materyali , buraya yüklediğiniz tüm verilerdir (fotoğraflar, videolar, sesler, dosyalar, belgeler vb.). Yüklenen tüm kullanıcı materyalinin 3. taraf bağlı şirketlerle paylaşılacağını belirtirler. Şimdi, bu gerçekten riskli!

3) Veri Merkezleri

Gizlilik Politikalarında, veri merkezlerinin Hong Kong ve Çin’de olduğunu belirtmişlerdir . Kullanıcılarının tüm verileri bu sunucularda saklanır.

dubox sunucu konumu

Çin’de veri merkezlerine sahip olmanın, ABD’de bulunmalarından yüz kat daha tehlikeli olduğunu biliyor musunuz? Çin veri merkezleri en kötüsü!

GÜNCELLEME – Artık gizlilik politikalarında veri merkezinin Japonya’da olduğu belirtiliyor.

4) Baidu – Tarih ve Strateji

Baidu’nun geçmişine daha derine inerseniz, 2012’de Çinli kullanıcılar için başlatılan bir Bulut Depolama olan Baidu Netdisk ile karşılaşacaksınız .

Stratejisi, sınırsız yükleme ve indirme ile 1 ila 2 TB ücretsiz bulut depolama alanı sunarak birçok kullanıcıyı çekmekti !

Birkaç yıl sonra hızlı bir şekilde, Netdisk’in ücretli planlarını başlattılar ve indirme hızlarını sadece 50kbps’ye düşürdüler!

Şimdi, değerli verilerinizin birkaç yüz GB’ını ücretsiz bir hizmet olduğunu varsayarak Dubox’a yüklediğinizi ve aniden ücretli planları düştüğünü hayal edin! 

Yüzlerce GB’lık verinizi 50 kb / sn’lik son derece yavaş hızlarda nasıl indirirsiniz? 

Tamamen ücretsiz bir hizmetten kendi verilerinizi geri almak için zor kazandığınız parayı ödediğinizi hayal edin! Aldatılmış hissetmez misin? Bu stratejiye dijital dünyada ‘ Kaçırma Satışları ‘ diyoruz ve Baidu, kurnaz hareketleri için çok sayıda eleştiri aldı. 

Şimdi aynı stratejiyi Dubox aracılığıyla dünya çapında uygulamaya çalıştıklarına inanıyorum!

5) Profesyonel Olmayan Web Sitesi ve Mobil Uygulama

Dijital dünyaya aitseniz, tüm profesyonel web sitelerinin belirli temel kurallara uyması gerektiğini biliyorsunuzdur, değil mi? 

Bil bakalım ne oldu? Dubox’un ana sayfasında bir ‘Hakkında’ bölümü, ‘Blog’ bölümü, ‘Takım’ bölümü ve hatta bir ‘Müşteri Desteği’ bölümü yok! 

dubox web sitesi

Ne tür profesyonel bir web sitesi bu önemli sayfaları oluşturmak için zaman ve çaba harcamıyor? Bunlar profesyonel bir web sitesi için olmazsa olmazlardandır!

Ama bekle, henüz bitirmedim. Profesyonel olmayan davranış çıtasını yükselten şey , ana sayfalarında geri bildirim toplamak için bir Gmail Kimliğinden bahsetmektir ! 

dubox anasayfa

Yeni başlayan blog yazarları bile bugünlerde bir İş e-postasının nasıl oluşturulacağını biliyor. Dubox, 1 TB boş alan sunan çok tanınmış bir şirket olduğunu iddia ediyor ve profesyonel bir e-posta kimliği bile alamıyorlar mı? Ben buna inanmıyorum!

Ayrıca Android uygulamalarını da bir süre kullandım ve arada sırada bazı gramer hataları buldum . 

dubox uygulaması

Açıkçası, uygulamalarının ve web sitelerinin şu andan itibaren gerçekten parlatmaya ihtiyacı var! 

Dubox Kullanmalı mısınız?

Bana sorarsanız, Dubox Bulut Depolama BÜYÜK BİR HAYIR! Bunu kimseye asla tavsiye etmem. Bazı avantajları vardır, ancak dezavantajlarının listesi tam anlamıyla sonsuzdur! 

Ücretsiz depolamaya düşmemenizi öneririm ve bu da bir Çinli şirket tarafından sağlanıyor! 1 TB ücretsiz depolama alanı yakında tüm çevrimiçi gizliliğinize mal olabilir! 

Diğer daha güvenilir şirketlerin (Google gibi) bu kadar boş alan sağlamadığını kabul ediyorum, ancak en azından önemli verileriniz emin ellerde.

Bence Dubox kullanmamalısın. Gerisi size kalmış.

Source: Original Article

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.