İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bitwarden: En İyi Parola Yöneticisi mi? 1 Numara mı?

Bitwarden Nedir?

Bitwarden, en iyi şifre yöneticisi kılavuzumuzda kesinti yapan ücretsiz, açık kaynaklı bir şifre yöneticisidir. Birinci sınıf güvenlik ve kullanımı kolay bir arayüz ile Bitwarden, çoğu ücretli şifre yöneticisinin üstündedir. Ücretsiz bir şifre yöneticisi olarak rakipsizdir, ancak ödeme yapmaya razı kullanıcılar başka parola yöneticilerinde daha fazla özellik bulabilirler.

Son derece güvenli, ücretsiz bir şifre yönetim aracı arayan kullanıcılar için Bitwarden’ı yenmek zordur. Bununla birlikte, temel olarak birden fazla kullanıcıyla paylaşmak ve geleneksel olmayan bilgileri depolamak söz konusu olduğunda, birkaç özelliği eksiktir. Öyle olsa bile, Bitwarden çok az şey için çok şey sunuyor, bu da onu iyi bir seçim yapıyor.

Bitwarden: an excellent password manager for Ubuntu | Ubunlog

Bize Sundukları

Bitwarden, temel işlevsellik sağlamak için ücretsiz planında yer alan gereksiz özelliklerden önce gelen odaklanmış bir parola yöneticisidir. Bu, kullanıcıların tek kuruş harcamadan kendi kendine barındırma, çoklu cihaz senkronizasyonu, sınırsız depolama ve daha fazlasını içerir. Ücretsiz plan, ekstralar açısından çok heyecan verici olmasa da, temel işlevsellik oradadır.

Özellikler peşinde olduğunuz şeyse, Premium’a yükseltmek buna değer. Dashlane veya RoboForm kadar sağlam olmasa da, Bitwarden diğer ticari şifre yöneticilerinden üstündür (RoboForm incelememizi okuyun).

Premium ile gelişmiş iki faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri, en iyi iki faktörlü kimlik doğrulama uygulamaları için kimlik doğrulama anahtarı depolaması ve 1 GB şifreli dosya depolama alanı elde edersiniz.

Paylaşım da kısıtlı olsa da desteklenmektedir. Ücretsiz kullanıcılar yalnızca bir başka kullanıcıyla paylaşımla sınırlıdır, bir aile planına abone olanlar oturum açma bilgilerini en fazla beş kullanıcıyla paylaşabilir. Ne yazık ki, kişisel kullanım için beş sınırdır. Daha fazla kullanıcıya ihtiyacınız varsa, bir kişisel kullanım için olsa bile iş planı.

Artıları / Eksileri

Artıları:

  1. Açık kaynak kodlu
  2. Ücretsiz planda çok sayıda cihaz desteği
  3. İş planları mevut.
  4. Gerekirse ücretli versiyonu oldukça ucuz (10$/yıl)
  5. Kullanımı kolay
  6. Kendi hostinginize kurabilirsiniz
  7. Browser ve masaüstü uygulamaları

Eksileri:

  1. Bazen parola değişikliklerini algılamıyor veya hantal kalıyor. ( Bu konuda gelişime açık)
  2. Masaüstü uygulamasında bazı ayarlar yapılamıyor
  3. Canlı yardım ve telefon desteği yok

Son Not: Lastpass kullanıcılarının büyük kısmı ücretsiz ve açık kaynaklı olması nedeniyle Bitwarden’e geçti. Bizde bu akıma kapılmayı makul karşılıyor ve geçişimizi yapıyoruz. Unutmayın parola yöneticileri günümüz dijital yaşamında olmazsa olmazlarımızdan!

Web sitesi: www.bitwarden.com

Bitwarden

Arka plan temizlenin en kolay yolunu merak ediyorsanız tıklayınız

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.